Slovensko potrebuje politickú zmenu – obdobne ako v roku 1989

Autor: Miroslav Csonga | 11.10.2011 o 7:57 | (upravené 11.10.2011 o 8:16) Karma článku: 8,72 | Prečítané:  1806x

V ostatnom čase sa na Slovensku stáva top témou vnútorná politická situácia, stabilita vládnej moci, možné napredovanie alebo cúvanie ekonomiky štátu – jednoducho povedané rozhoduje sa kam budeme smerovať v najbližšom období, Téma zamestnáva nielen politikov ale aj politológov, analytikov, prognostikov a v neposlednom rade aj občanov, ktorý v posledných voľbách odovzdali na základe volebných programov svoje hlasy pre politické strany a tak vlastne rozhodli, kto má rozhodovať o osude slovenského občana v nasledujúcom období

To čoho sme svedkom v poslednom čase nemožno nazvať inak ako volebný omyl, mnohých z nás, ktorí sme do volebných schránok hádzali obálky s dôverou voči kandidátom, v presvedčení, že budú plniť to čo sľúbili. Veď jedným z hlavných volebných sľubov bolo aj zlepšenie politickej kultúry.

 Slovensko potrebuje politickú zmenu - skutočnú, hmatateľnú a na prospech občanov.

 Posledné týždne a dni ukazujú, že politická kultúra sa nezlepšila, dokonca klesla pod únosnú hranicu a je predpoklad, že tento pokles bude naďalej trvať. Inak si nemožno vysvetliť to čo terajší politici verejnepredvádzajú, ako sa vyjadrujú, aké myšlienky produkujú a ako konajú.

 Nie náhodou zvýrazňujem pojem terajší politici, i keď by sa skôr hodil pojem doterajší politici, pretože sú na politickej scéne prinajmenšom už od roku 1989 čo je viac ako 20 rokov a ich kroky akokoľvek hodnotené naznačujú, že je čas aby experimenty na občanoch Slovenska boli zastavené.

 V nie tak dávnej minulosti sme vo voľbách rozhodovali, či Slovensko bude nasledovať vyspelé demokratické európske krajiny, alebo bude  „smerovať do izolácie pod vedením HZDS a jeho predsedu."

Práve tí terajší alebo ak chcete doterajší politici nás vyzývali na zmenu a jednoznačne vyjadrenie ANO v prospech nasledovania demokratickej Európy.

Paradoxom je, že práve čudesné politické zoskupenie strán sľubujúce zmenu a lepšie časy príznačne aj s ANO v názve jednej zo strán koalície, nakoniec predčasne skrachovalo pre vlastné politické záujmy a nezhody.

 V nie tak blízkej minulosti sme vo voľbách opäť rozhodovali, aký Slovensko naberie smer, či bude slobodné a solidárne alebo ako to nazvali: krajinou kleptomanov a ...............

Práve tí terajší alebo ak chcete doterajší politici nás opäť vyzývali na zmenu a jednoznačné vyjadrenie pre lepšie slobodné, solidárne a demokratické Slovensko.

Paradoxom je, že práve čudesné politické zoskupenie strán sľubujúcich zmenu a lepšie časy príznačne aj so slobodou a solidaritou v názve jednej zo strán koalície, nakoniec predčasne skrachuje pre vlastné politické záujmy a nezhody. Čo je však horšie môže nás priviesť do morálnej a politickej izolácie voči našim európskym partnerom, práve tým ku ktorých nás pred niekoľkými rokmi doviedli v boji proti jednému vnútornému politickému nepriateľovi.

 Všetko začalo sloganom „ Riško buď ticho a drž balónik", pokračovalo tým, že Riško nielen že neostal ticho ale dokonca pustil aj balónik alebo ak chcete vypustil balón o socialistickom smerovaní Európy.

Pokračovalo nie kultivovanou diskusiou vládnucich politikov o tom, kto z nás robí „ komunistických klamárov a podvodníkov" a podobne.

 Dnes je už všetko úplne jasné. Nejde o Slovensko ani o jeho občanov ale , že terajším alebo ak chcete doterajším politikom ide len o to „ aby sa opäť nedostal k moci Fico" alebo ako hovorí obyčajný ľud z parlamentu „ najznámejší kleptoman na Slovensku"

 História sa opäť opakuje a občania by si mali naplno uvedomiť že politické experimenty vytvárania zoskupení, skupín a skupiniek, ktorých jediným spoločným prvkom je boj proti politickému protivníkovi neprináša tejto krajine a jej obyvateľom nič pozitívne.

Keď povedal jed z vládnych politikov: My chceme pokračovať v tejto vláde, ale chceme, aby sa všetky koaličné strany spamätali" - prinajmenšom 2,5 milióna občanov voličov by malo 200 vládnym a parlamentným politikom povedať „ my chceme žiť slobodne, demokraticky, dôstojne ako všetci Európania okolo nás a zachovať si to za čo sme počas viac ako posledných 20 rokov bojovali."

 Slovensko potrebuje politickú zmenu - skutočnú, hmatateľnú a na prospech občanov.

 Možno aj vybojovanú tak ako v roku 1989, v pamätných novembrových dňoch, keď sme si „ sľúbili lásku, vravieť pravdu len", alebo ak chcete:  http://youtu.be/RsZ5pGAen5A

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?