Zodpovednosť silnejšia ako stranícke záujmy ??? ...

Autor: Miroslav Csonga | 21.10.2011 o 7:44 | (upravené 21.10.2011 o 7:50) Karma článku: 4,40 | Prečítané:  859x

Nie, nepomýlil som sa v nadpise článku pridaním otáznikov a troch bodiek za textom. Úprimne ma zaujíma,( a určite aj ostatných voličov ) či je naozaj zodpovednosť silnejšia ako stranícke záujmy, ako to politici  deklarujú. Odpoveď na túto otázku je zložitá a pravdepodobne aj nemožná. Je totiž úplne nemožné odlíšiť, čo považujú politici za zodpovednosť a čo za stranícke záujmy z pohľadu, ako to vnímajú občania.

 

Nie viac ako pred desiatimi dňami to vyzeralo na začiatku takto:

 

„Nech už sme v koalícii alebo opozícii, určite máme jeden spoločný záväzok a ten spoločný záväzok je ochrániť občanov Slovenskej republiky maximálne, ako to dokážeme“. I.R.

 

"Tak ako je národnoštátnym záujmom Slovenska schváliť euroval, tak je národnoštátnym záujmom Slovenskej republiky mať aj silnú, stabilnú, proeurópsky orientovanú a v základných národných otázkach zocelenú vláduR.F.

 

„ Sas vždy robila zodpovednú politiku a vždy ju bude robiť“. R.S.

 

."Myslím si, že je v záujme Slovenska a občanov Slovenska, aby sme pri tvorbe týchto pravidiel boli prítomní. Vláda, ktorá nevníma zmenu situácie, si nezaslúži vládnuť,“  I.R.

 

"" L.G.Euroval je podvod storočia, to je to podstatne.

 

Potom aj takto:

 

"Ja totiž dôverujem Ivete Radičovej, rovnako ako aj mám rád bryndzové halušky, ale zároveň odmietam euroval, tak ako nemám rád sex so zvieratami," P.D.

 

„Tvojim rečiam o solidarite uverím až vtedy, keď v prospech eurovalu založíš svoj byt.“ R.S.

 

"Prístup SaS považujem za NEZODPOVEDNY!!! Stranícke záujmy sa nemôžu klásť pred

štátne záujmy." B.B.

 

„Vyzývam predsedu parlamentu, aby bol chlap a aj jeho ministri, aby vedeli, čo je ich zodpovednosť

a odstúpili,“ I.R.

 

Zodpovednosť je predovšetkým na strane tých, ktorí vládu povalili“ M.D.

 

„Ťažko si viem predstaviť pokračovanie v takejto zostave. Lepšie je to ukončiť skôr, ako traumatizovať Slovensko spormi,“ I.R

 

O Slovensku by nemal rozhodovať kokaín. Shit happens,“ R.B.

 

Dnes je to takto:

 

„Už v piatok ráno, keď som sa dopočul, že je ústavný problém, bolo mi jasné, že musíme prekonať minulosť a že je našou povinnosťou pokúsiť sa o dohodu," M.D.

 

„V SaS sme si i napriek minulotýždňovému deklarovaniu, že nepodporíme akúkoľvek inú vládnu konšteláciu povedali, že  zodpovednosť musí byť silnejšia ako stranícke záujmy a preto sme prišli s návrhom na dohodu“ R.S

 

To je najlepšie riešenie aj z hľadiska zodpovednosti prípravy na marcové voľby a riešenie akútnych, urgentných otázok," J.F

 

„Hociktorá alternatíva oproti tej, ktorú  ponúkli dnes, by bola horšia pre Slovensko a destabilizovala by politickú situáciu,“ B.B.

 

 

Tak teraz naozaj neviem, či je zodpovednosť silnejšia ako stranícke záujmy, keď v podstate: SaS-ka  by si na  základe dohody  v parlamente mala presadiť hneď po schválení štátneho rozpočtu zrušenie poslaneckej priestupkovej imunity a koncesionárskych poplatkov, ako kompenzáciu za zrušenú odvodovú reformu  od 1. januára budúceho roka zrušenie zdravotných odvodov pre ľudí, ktorí nemajú príjem, schválenie zákona o vstupe do vojenských lesov, ktorý predloží minister obrany Ľubomír Galko a tiež od piatka podpredsedu Národnej rady SR, súčasného predsedu poslaneckého klubu Jozefa Kollára

Alebo je to naozaj iba o zodpovednosti za stranícke záujmy?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?